POVEĆANJE ČITALAČKE PISMENOSTI

Projekat “Povećanje čitalačke pismenosti učenika osnovnih škola u Ze-do kantonu” koji je organiziran u suradnji Ministarstva za obrazovanje, nauku, kulturu i sport Ze-do kantona, Pedagoškog zavoda Zenica, Rotary Cluba Zenica, Rotary Cluba Beč i Rotary International, omogućio je donaciju od 205 knjiga našoj školskoj biblioteci, među kojima su i naslovi koje naša biblioteka do sada nije posjedovala. Danas su uručene knjige našoj školi uz prisustvo predstavnika Rotary Cluba Zenica i predstavnica Pedagoškog zavoda Zenica. Zahvaljujemo se svim akterima ovog projekta. Nakon kraće priredbe i prezentacije urađenih i planiranih aktivnosti, direktoru škole uručena je plaketa Rotary Cluba, učenicima nagrade, a nastavnicama certifikati.
Sa velikim interesom i zadovoljstvom naši učenici su učestvovali u ovom projektu uz vođstvo naših nastavnica Edine Borčilo i Hanele Mahmutović i uz aktivnu podršku uprave škole.
Cilj nam je da njeno veličanstvo KNJIGU vratimo na prijestolje carstva zvanog ZNANJE.