“KLUB KNJIGE” SA ŠESTIM RAZREDIMA

11.05.2022. održan je sastanak “Kluba knjige” sa učenicima šestih razreda. Za ovaj mjesec šestacima je za čitanje ponuđen poznati roman “Lesi se vraća kući”, američkog književnika Eriha Najta. Proveli smo ugodno jednoiposatno druženje razgovarajući o mnogim porukama koje nosi ovaj roman. Između ostalog, učili smo o snažnom prijateljstvu koje može da veže čovjeka i psa, a pažnju mi je privukla zanimljiva misao jedne učenice:
“Iz ovog romana sam o psima saznala dosta toga što ranije nisam znala. Sada ću ih posmatrati kao bića koja isto tako, kao i mi ljudi, mogu da budu tužni i uplašeni.”
Koristim priliku i da pohvalim učenike iz 8-1 i 8-2, članove “Kluba”, koji su u protekle dvije sedmice učenicima viših razreda na časovima odjeljenske zajednice prezentirali projekat “Klub knjige”. Zahvaljujem se kolegama i kolegicama, razrednicima i razrednicama, što su ustupili svoje vrijeme na časovima za prezentaciju projekta.
Autorica članka: Edina Borčilo, voditeljica “Kluba knjige”