POSJETA NAŠOJ RIJEČI

Edukacijom djece tokom školovanja i odrastanja stvaraju se dobre navike i podiže svijest o značaju očuvanja životne sredine. Tim povodom učenici V-3 , sa učiteljicom Mirelom Tihak, posjetili su redakciju Naše riječi, te kroz opušteno druženje, sa novinarima razgovarali o okolišu, važnosti očuvanja životne sredine, te kako nastaje novina.
Učenicima je predstavljen časopis ZE -DO eko, te su ih podsjetili na tradicionalni konkurs “Napiši priču – uradi sliku”, koji organizuje Naša riječ.
Mališani su otkrili na koji način oni pomażu i koje aktivnosti provode u svojoj školi kako bi očuvali okoliš. Nakon posjete redakciji Naše riječi učenici su posjetili i Park Kulina bana kako bi se upoznali sa značajnim historijskim eksponatima koji se nalaze na tom prostoru.
Dječica su uživala.

Autorica: Mirela Tihak