DAN DJETETA U NAŠOJ ŠKOLI

Međunarodni dan djeteta obilježava se 20. novembra. To je datum kada je usvojena Konvencija o pravima djece. Svijet je djeci dao obećanje da će ujedinjeni stajati zajedno, u želji da stvore svijet po mjeri djeteta, svijet u kojem će svako dijete imati priliku da raste, uči, razvija svoje sposobnosti i talente, odrasta u porodici, da će biti sigurno i zaštićeno. Međutim, svjedoci smo nemilih događaja u kojima djeca stradaju. Zbog toga želimo poslati jasnu poruku našim učenicima da nam je stalo do njih!

Ovaj dan smo obilježili kroz nekoliko aktivnosti:

• Učenici od I do IX razreda pisali su motivirajuće poruke, poruke mira, međusobne ljubavi i razumijevanja
  • Likovna sekcija u saradnji sa Vijećem učenika osmislila je i napravila knjigu sa porukom za sve učenike škole. Poruka glasi: „Dragi učenici, hvala vam što ste razlog da svakog dana ustanemo i pojavimo se na poslu. Ključ našeg poučavanja i rada u školi – leži u vama. Srdačno,Vaši učitelji! Knjiga je postavljena u holu škole!
  • Vijeće učenika je osmislilo i napravilo zahvalnice za svako odjeljenje, a predstavnici Vijeća su ih uručili nastavnicima i učenicima.
  • Napravljen je i kratak video u kojem smo zabilježili atmosferu koja je vladala u Školi

SRETAN DAN DJETETA!