PRVAČIĆI U BIBLIOTECI

Nakon što su naučili čitati i pisati, naši prvačići, učenici I-4 razreda, posjetili su školsku biblioteku sa svojom učiteljicom Mirelom Tihak. Njihov dolazak veoma nas je obradovao. Dobili su članske kartice koje će im poslužiti za posuđivanje lektira i knjiga za slobodno čitanje. Učenici su imali priliku upoznati se s načinom rada školske biblioteke; pregledali su knjige na policama i slike poznatih likova iz književnosti: Petar Pan, Pipi Duga Čarapa, Crvenkapica; koji su bili tema zajedničkog razgovora. Čitanje je vještina koja se razvija od malih nogu, zato je veoma važno da naše učenike još od prvog razreda podstičemo da dolaze u biblioteku, posuđuju knjige i tako razvijaju dobre čitalačke navike.

Autorica: Berina Spahić