SEDMICA MIRA

Mirovna sedmica se obilježava u trećoj sedmici maja i traje pet nastavnih dana, period od 16. do 20.05.2022. godine. Učenici naše škole  sa svojim nastavnicima i učiteljicama aktivno su učestvovali u raznim aktivnostima. Dio aktivnosti je prezentiran na sljedeći način:

• Vijeće učenika sa pedagogicom Aidom Delić i nastavnicom Danirom Spahić izradili su bijele golubove na koje su učenici svih odjeljenja sa svojim učiteljicama i razrednicima pisali poruke mira
  • U dvorištu naše škole sa početkom u 12:40, 19. 05. 2022. godine, naši učenici su čitali poruke mira, naše učenice Umihana, Lajla, Asja i Ela, čitale su svoje literarne radove, učiteljica Ekrema je sa učenicima svog odjeljenja II-3, izvela muzičku numeru – Nek svud ljubav sja
  • Nastavnica Zikreta je organizirala debatu za učenike starijeg uzrasta. Postavljena je teza  – Riješavanje konflikta mirnim putem, u maloj sali naše škole.
  • Naši učenici Danijel Lekić, Arman Ibrahimi, Iman Dulaš su sve aktivnosti popratili fotografijama.

Mahatma Gandi je rekao: „ Nema puta ka miru. Mir je put.“