NuM2024

Učenici OŠ “Edhem Mulabdić” : Adina Šarić, Asja Šabanović, Ismail Džinić , Ahmed Luković, Riad Halaba, Amar Solo, Hanad Ganić i Davud Zec u pratnji nastavnica: Jasmina Muhić i Azra Begunić, učestvovali su u prvom NuM2024 susretu u Zemaljskom muzeju Bosne i Hercegovine u Sarajevu u noći petak, 13.09. – subota, 14.09.2024.

U muzeju je i ove godine  održana jedinstvena edukativna pustolovina za učenike osnovnih i srednjih škola.Program je osmišljen prema konceptu Smithsonian muzejskog kompleksa u Sjedinjenim Američkim Državama i uključuje radionice,istraživačke laboratorije,cjelovečernji program i muzejske spavaonice.

Naša škola već treću godinu učestvuje na ovim susretima, a utisci učenika i avanturistički događaji su nešto što se riječima teško može opisati,to se mora doživjeti.

Jasmina Muhić

Azra Begunić