NAŠI MATURANTI U PREDSTAVI

Vrsni glumci će vam reći da je ljude lakše rasplakati, nego nasmijati. A smijeha je u našoj školi 31.5. i 1.6. 2023. bilo na pretek. Da se u našoj školi njeguje dramska umjetnost, imali smo priliku vidjeti u protekla dva dana. Grupa učenika iz devetih razreda izveli su u dva navrata popularnu Nušicevu komediju “Gospođa ministarka”. Predstava je pripremana u protekla dva mjeseca i uz veliki trud i entuzijazam učenika i nastavnica Edine Borčilo i Berine Spahić, dospjeli su do premijere. Predstavi su prisustvovali učenici svih devetih razreda, njihovi razrednici, pomoćnica direktora škole, nekolicina nastavnika i drugi pozvani i zainteresovani. Veliki i snažni aplauz na kraju predstave dokaz je da trud nije bio uzaludan. Slobodno možemo konstatovati da je ovaj događaj bio divna kruna završetka osnovnoškolskog obrazovanja naših maturanata.
Učenici i učenice – glumci:
Amina Kamerić, Šejma Aganhodžić, Adel Nezić i Ahmed Sjerotanović iz IX-4;
Iman Delić, Sumeja Ormanović i Ema Trako iz IX-1;
Mahdi Gazić i Arman Ibrahimi iz IX-2; i
Ema Duraković iz IX-3.

“Djeco, hvala vam na smijehu i svim onim divnim trenucima u toku pripremanja predstave”. (nastavnice Edina i Berina)

Autorica članka: nastavnica Edina Borčilo