MEĐUNARODNI DAN DARIVANJA KNJIGA

Povodom Međunarodnog dana darivanja knjiga učenici II-4 sa svojom učiteljicom su danas posjetili biblioteku naše škole i donirali nekoliko knjiga za potrebe biblioteke.
Međunarodni dan darivanja knjiga pokrenula je dječija autorica Amy Broadmoore 2012. godine, obilježava se 14. februara i volonterski je projekt čiji je cilj potaknuti djecu da više i s ljubavlju čitaju te da daruju knjigu ili slikovnicu. Obilježava se poklanjanjem vlastitih knjiga ili slikovnica čime djeca dijele radost povezanu s čitanjem i darivanjem.
Darujući svoju knjigu ili slikovnicu uz objašnjenje zašto to radi i koliko će to drugima značiti, uči koliko je lijepo i važno pomagati. Pored toga na taj način skreće se pažnja na potrebu da djeca imaju vlastite knjige tokom odrastanja te da se njima koriste.

Autor: Semina Strika